Spring na inhoud

Getel op 31 Oktober 2026

Suid-Afrikaanse lewendige musiek in syfers

316 komende datums by 93 lokale in 46 dorpe en stede, deur 131 kunstenaars — 263daarvan met ’n gepubliseerde kaartjieprys. Getel uit die KeenToGo-katalogus op 31 Oktober 2026, en dit dek alles tussen vandag en 6 November 2027.

Vry om aan te haal en na te skakel. Die metode staan onderaan die blad. Lees in Engels

Datums per maand

Vertonings, en die aantal afsonderlike AANDE waarop hulle val — vier lokale op een Saterdag is een aand. Maande word by die lokaal se eie tyd getel.

MaandVertoningsAandeAande met ’n Afrikaanse kunstenaar
Oktober 20261611
November 20261292515
Desember 20261192820
Januarie 202733175
Februarie 2027753
Maart 2027110

Dorpe, lokale en wat ’n kaartjie kos

Die mediaan word geneem oor die vertonings in daardie dorp wat ’n prys in rand publiseer; hoeveel dit is, staan langsaan, en ’n dorp met minder as vyf sulke vertonings kry geen syfer nie.

Dorp of stadKomende vertoningsLokaleMediaan-kaartjieVertonings met ’n prys
Kaapstad5413R 25044
Johannesburg5111R 15047
Pretoria434R 32533
Durbanville281R 25028
Brackenfell221R 22022
Paternoster171R 25317
Mosselbaai136R 2658
Gqeberha114R 21010
Stellenbosch114R 23510
Potchefstroom53—0
Brakpan31—3
Centurion31—3
Durban33—3
Franschhoek32—3
Hermanus31—3

Die besigste lokale

Volgens die aantal datums wat elkeen nog voorlê.

LokaalDorp of stadKomende vertonings
Pieter Toerien Montecasino Studio TheatreJohannesburg35
Die BoerDurbanville28
SunBet ArenaPretoria27
Cafe RouxKaapstad22
Heroes LiveBrackenfell22
Die Koelkamers TeaterPaternoster17
Atterbury TeaterPretoria11
Centrestage @ BaywestGqeberha7
Mossel Bay StadsaalMosselbaai6
ArtscapeKaapstad5
Drostdy-teaterStellenbosch5
Theatre on the BayKaapstad5

Hoe hierdie syfers gemaak word

Alles hierbo word getel uit die vertonings wat KeenToGo tans in Suid-Afrika lys — 316 datums by 93 lokale op 31 Oktober 2026. Niks word geskat of gemodelleer nie, en geen syfer sluit vertonings in wat reeds verby of gekanselleer is nie.

’n Vertoning tel in die maand van sy plaaslike datum by die lokaal, nie in UTC nie. “Aande” is afsonderlike datums, nie afsonderlike vertonings nie. Pryse is die laagste gepubliseerde prys in rand, en net vertonings waarvan die verkoper een publiseer, tel — 263 van 316. ’n Onbekende prys word nooit as gratis gelees nie, en gratis toegang word net aangeteken wanneer die verkoper dit so sê.

Die “Afrikaanse kring” is aande waarop ’n kunstenaar met ’n Afrikaanse genre speel — 35sulke kunstenaars kom in hierdie venster voor. Dit is ’n ondergrens, nie ’n sensus nie: ’n kunstenaar sonder ’n genre tel nie.

Die blad bou homself uit die katalogus, so die syfers skuif soos lokale datums aankondig. Haal dit aan saam met die datum boaan, en skakel eerder na hierdie blad as om die tabelle te kopieer — dié syfers bly bygewerk, die gekopieerde nie. Regstellings en toevoegings: laat weet ons.